Aktualności

Poznajmy się

Oto oni.

Poznajcie mieszkańców garażu, bohaterów filmu „Garażowe historie”

Gustaw
główny bohater filmów.
Próbuje posprzątać garaż, ale za każdym razem kogoś interesującego w nim spotyka i jest tyle tematów do rozmów, że porządki stają się najmniej ważne.
Czasem to on tłumaczy czym są poszczególne dziedziny kultury a czasem to jego nowi przyjaciele wiedzą trochę więcej.
Pan Opona, dla przyjaciół Krzysiek.
Choć niewiele wie o muzyce, najbardziej lubi rap.
Współwłaścicielka garażu – Ania, pod nieobecność Gustawa wytłumaczy Krzyśkowi na czym polega przyjemność słuchania muzyki.
Pani Pająkowa Co Często Się Chowa, Klara.
Tym razem to ona opowie Gustawowi co nieco o malarstwie. Mamy nadzieję, że nie będzie zbyt surową nauczycielką nakładania plam farby i nie zrazi Gustawa do tej dziedziny kultury
Pan Pudełko, zwany także Przydasiem.
Mieszka w garażu od… sam nie pamięta od kiedy. Podróżował po całym świecie. W swoim wnętrzu skrywa wiele pamiątek z podróży, które zawsze mogą się przydać.
Mysia Krysia
Mieszka sobie na garażowej półeczce. Bardzo lubi sprzątać, ale jak taka mała myszka ma ogarnąć sama cały garaż. Dzięki Gustawowi bardziej niż porządki myszka polubi literaturę.
Niebieski
Mieszkaniec kieszonki wielkiej marynarki. Pojawia się kiedy wszyscy mieszkańcy garażu śpią lub jeszcze nie wstali. Bardzo chciałby uczestniczyć we wszystkich garażowych wydarzeniach, jednak jego nieśmiałość jest jeszcze zbyt duża.
Różówka Ola
Uwielbia swoje piękne, długie włosy i fatałaszki w każdej postaci ? Jest bardzo miła, uczynna i ciekawa świata poza wieszakiem na ubrania w garażu.
Szczurek Arturek
Mocno „wyluzowany” gryzoń. Mieszka w garażu, biega po nim to tu, to tam. Wydaje mu się, że wie dużo, ale o teatrze to nigdy nie słyszał. Gustaw będzie musiał mu wszystko wytłumaczyć… i zrobi to z przyjemnością

Projekt realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2020-NCK_dofinans_kulturawsieci-rgb-1024x256.jpg

Patronat medialny: