• W drogę – zwiększenie atrakcyjności i dostępności oferty kulturalnej Fundacji – ależ Gustawie!

  W ramach zadania zostanie zakupione wyposażenie niezbędne dla realizacji celów statutowych naszej Fundacji. Zakupiony sprzęt umożliwi zwiększenie dostępu i podniesienie atrakcyjności oferty artystycznej oraz działań z zakresu edukacji kulturalnej.Zadanie składa się z następujących elementów: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 • Spektakle w kameralnych księgarniach

  Znamy już pełen harmonogram pokazów spektaklu "Przygody Ksawerego, mola książkowego". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny jednak ze względu na autentyczną kameralność w większości księgarń obowiązują zapisy lub rezerwacja wejściówek.

 • Premiera tuż, tuż

  Spektakl już prawie gotowy. Obecnie prowadzimy nabór kameralnych księgarń do udziału w projekcie. W ramach projektu w 7 księgarniach zostanie zagrany spektakl „Przygody Ksawerego, mola książkowego”, ponadto podarujemy każdej księgarni komplet lalek teatralnych do stworzenia twórczego kącika dla dzieci i rodziców.

 • Nowy spektakl

  Już w październiku 2023r. odbędzie się premiera naszego spektaklu pt.: „Przygody Ksawerego, mola książkowego”. Projekt pod tym samym tytułem otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie to ogólnopolskie zadanie mające na celu wsparcie działalności kulturalnej kameralnych księgarń stacjonarnych i wzmocnienie ich funkcji społecznej i kulturotwórczej. Szykujemy nie tylko absolutnie szalony spektakl, ale jego nieodzownym elementem będzie „twórczy kącik”, w którym zostaną udostępnione lalki i plansze do rodzinnej zabawy w teatr. Zadanie jest kierowane do dzieci (5 – 9 lat) i ich opiekunów. Już wkrótce zdradzimy więcej szczegółów a także ogłosimy nabór księgarń.

 • „Brzydkie kaczątko” na Festiwalu w Chorwacji

  Już 16 września 2023r. na 56 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Zagrzebiu dwukrotnie zagramy nasz spektakl pt.: „Brzydkie kaczątko”. Jesteśmy bardzo zaszczycone i oczywiście zadowolone. Podczas Festiwalu wystąpią także teatry ze Słowenii, Czech, Serbii, Bułgarii, Izraela… Festiwal kierowany jest do dorosłych i dzieci. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 950 teatrów ze wszystkich kontynentów. Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek. Wyjazd aktorek: Anny Guzik i Anny Zdęckiej – Zięby na Festiwal jest możliwy dzięki wsparciu i dofinansowaniu Instytutu Adama Mickiewicza, za co bardzo dziękujemy.

 • Letnisko w Miłkach

  Nasza przyjaźń z Ośrodkiem Kultury w Miłkach zaczęła się od projektu „Ło rety” Pokochałyśmy wówczas to przecudowne miejsce i wyjątkowe osoby, które je tworzą. W tym roku odwiedzimy Ośrodek Kultury w Miłkach i poprowadzimy warsztaty z dziećmi efektem których będzie widowisko plenerowe inspirowane lokalnymi historiami, wyobraźnią dzieci i ich niespożytą energią. Warsztaty poprowadzą aktorki Fundacji – ależ Gustawie! Marynia Janus i Ania Zadęcka