Brzydkie kaczątko

Tak się szczęśliwie złożyło, że już jesienią Gustaw z nowym projektem kulturalnym “Brzydkie kaczątko” ponownie wyruszy w Polskę. Tym razem odwiedzimy maleńkie miejscowości w górach i na Mazurach 🙂 a także Domy Dziecka w woj. łódzkim.

 

Czy można z dziećmi rozmawiać o nietolerancji, samotności, odrzuceniu?


Już we wrześniu najnowsza premiera Fundacji – ależ Gustawie!. Spektakl “Brzydkie kaczątko” powstał z inspiracji baśnią H.CH. Andersena i skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Opowiedziana w oryginalny sposób – tylko za pomocą obrazów i dźwięków – muzycznie zilustrowana historia innego niż wszystkie kaczątka, w lekkiej i zabawnej formie dotyka ważnych zagadnień i oswaja trudne tematy.

Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą sie jego losy?

O tym i różnych emocjach i towarzyszących dzieciom na co dzień będzie można porozmawiać w czasie warsztatów pospektaklowych, prowadzonych przez aktorów
i dostosowanych formą do wieku odbiorców.

Spektakl Brzydkie kaczątko” oraz warsztaty pospektaklowe z dziećmi i nauczycielami realizowane są w ramach projektu o tym samym tytule, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie trwania projektu Fundacja odwiedzi 20 placówek oświatowych, w małych miejscowościach (do 20 tyś. mieszkańców), na terenie całej Polski i zagra bezpłatnie 20 przedstawień i przeprowadzi 20 interaktywnych działań pospektaklowych z dziećmi i ich opiekunami.

Harmonogram działań:

harmonogram

harmonogram2

oraz trzy Domy Dziecka w woj. łódzkim.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

4-kopia

Patroni medialni:

logo_radio_lodz

logo_czasdzieci_jpg_300px

Raport Ewaluacyjny Brzydkie Kaczątko

zeszyt metodyczny Brzydkie Kaczątko

 

Fotorelacja z przebiegu projektu:

Łódź

Grotniki

Dąbrówka

Piecki

Mikołajki

Ruciane – Nida

Pisz

Orzysz

Ryn

Reszel

Ropczyce

Gnojnica Dolna

Trzcinica

Niedźwiada

Szebnie

Rymanów

Wielopole Skrzyńskie

Biecz

Wiśniowa

Iwonicz Zdrój

 

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien