Opowiem Ci bajkę.

Wszystkie dzieci lubią bajki, a najlepiej, gdy opowiadają je im najbliżsi – w tym babcie i dziadkowie. Opowiedzenie ciekawej bajki to jednak czasami zadanie niełatwe.

Już we wrześniu Fundacja – ależ Gustawie! rusza w podróż po Polsce. Odwiedzimy wiele miejscowości z województw łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego z projektem dla dzieci i seniorów “Opowiem Ci bajkę”.

 

gotowy ze spadami

 

 

W 20 miejscowościach będzie można zobaczyć spektakl teatralny “Calineczka” zagrany z wykorzystaniem lalek, a następnie wziąć udział w warsztatach rozwijających wyobraźnię, prowokujących do twórczego myślenia, wykorzystujących innowacyjne metody twórczej aktywności i wzmacniających więzi między wnukami a dziadkami. “Calineczka” to przedstawienie o maleńkiej dziewczynce o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód.

Uczestnicy warsztatów poznają techniki aktywności twórczej z wykorzystaniem lalek teatralnych i elementów sztuki teatralnej – improwizacji i storytellingu. Spotkania będą prowadzone przez zawodowych aktorów posiadających doświadczenia w działaniach animacyjnych.

Udział w wydarzeniu to świetna okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu i budowania pozytywnych relacji międzypokoleniowych.

Do udziału w przedstawieniach i warsztatach zapraszamy wszystkich chętnych seniorów z wnukami – udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

Zapolice

Wola Krzysztoporska

Grabów

Głowno

Bobrowniki

Nieborów

Sulejów

Solec Zdrój

Rymanów

Gorajowice

Szebnie

Lubatowa

Wielopole Skrzyńskie

Wiśniowa

Biecz

Ropczyce

Niedźwiada

Gnojnica Dolna

Trzcinica

 

RAPORT EWALUACYJNY PROJEKTU

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien