spektakle

Fundacja – ależ Gustawie! z Łodzi współpracuje z zawodowymi grupami teatralnymi, które tworzą spektakle mobilne i jeżdżą z nimi po całej Polsce.

 

Wybierz termin, podaj adres, a my przyjedziemy z przedstawieniem do Ciebie i Twoich podopiecznych.

Cena spektaklu uzależniona jest od wielu elementów (min. ilości widzów, odległości do pokonania itd.) dlatego ustalana jest indywidualnie. Przedstawienia możemy połączyć z warsztatami.

 

W sprawie szczegółów skontaktuj się z nami:

tel. 606 66 30 18

alezgustawie@gmail.com

———————————————————————————————————————————

“PARKATONIKI”

“Parkatoniki” – mobilne “skrzynki teatralne” – to zupełnie inne spojrzenie na teatr, a szczególnie relację aktor – widz. Parkatoniki w swoim kształcie i konstrukcji przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie, gdzie fotograf stawał pod tkaniną, żeby móc zrobić zdjęcie. W naszej wersji skrzynka jest odpowiednio większa i służy prezentacji mini spektakli teatralnych, etiud w konwencji teatru lalek zilustrowanych muzyką klasyczną. Najważniejsza jest bliskość widza z prezentowaną sztuką. Widz zakłada słuchawki, przez które sączy się tylko do jego uszu muzyka i dzięki którym niejako odcina się od świata zewnętrznego i przez specjalny otwór “podgląda” odgrywaną, specjalnie dla niego, etiudę. 

Motto Parkatoników – jeden aktor – jeden widz, a między nimi teatr.

W naszych etiudach nie pada ani jedno słowo, więc skierowane są do szerokiego grona widzów: dzieci i dorosłych – również obcokrajowców.

Parkatoniki – to autorski projekt Fundacji – ależ Gustawie! z Łodzi.

W zielonym Parkatoniku odgrywana jest śmieszna etiuda pt. “Kucharz” w konwencji teatru cieni. Jej bohater to kucharz, który piecze tort, ale w czynności tej nieustannie przeszkadza mu mucha. Etiudzie towarzyszy utwór “Can Can” J. Offenbacha.

W niebieskim Parkatoniku odgrywana jest etiuda pt. “Zima” w konwencji teatru lalek – marionetek sycylijskich. Ta jest bardziej wzruszająca. Akcja dzieje się w zimowej scenerii, gdzieś na osiedlu. Pomiędzy blokami i ludźmi błąka się samotny piesek. Marznie i jest głodny, próbuje zwrócić na siebie uwagę. Niestety nikt go nie zauważa. W końcu pojawia się chłopiec, który otacza pieska opieką. Etiudzie towarzyszy utwór J. Straussa “Nad pięknym modrym Dunajem”.

W pomarańczowym Parkatoniku odgrywana jest humorystyczna etiuda “Głębia” w konwencji teatru lalek. Domeną tej etiudy jest obraz, kształt, światło i dźwięk. Widz zostaje “zabrany” głęboko pod wodę, gdzie może podglądać różne ryby i inne wyjątkowe podwodne stworzenia w trakcie ich codziennych (dla nas jakże niezwykłych) działań. Etiudzie towarzyszy utwór J. Brahmsa “Taniec węgierski”.

Każda etiuda trwa ok. 4 min. Pokaz każdego Parkatonika trwa ok. 1,5 h.

Istnieje możliwość zaproszenia jednego, dwóch lub wszystkich trzech Parkatoników jednocześnie.

Dzięki swojej formule Parkatoniki idealnie nadają się jako impreza towarzysząca na różnego rodzaju festynach, zabawach, festiwalach, a także jako główne – samodzielne wydarzenie.

Więcej o nas i Parkatonikach (a także fragmenty etiud) można zobaczyć w materiale, który przygotowała o naszej fundacji TVP Kultura – w programie Nienasyceni http://vod.tvp.pl/26816852/odc-14

 

—————————————————————————————————————————–

 

 

FullSizeRender4“BRZYDKIE KACZĄTKO”

Czy można z dziećmi rozmawiać o nietolerancji? Czy można mowić o samotności i odrzuceniu? A jeśli można to od kiedy i w jaki sposób?

W Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! tworzymy przedstawienia teatralne skierowane do najmłodszej publiczności. W lekkiej i zabawnej formie dotykamy ważnych zagadnień i oswajamy trudne tematy.

Nasza najnowsza premiera to “Brzydkie kaczątko”. Jest to historia oparta na baśni H. Ch. Andersena, opowiedziana w oryginalny sposób.

Pewnego dnia, na zwykłym wiejskim podwórku, kaczą rodzinę spotyka ogromne szczęście. Z wysiadywanych jajek, jedno po drugim, wykluwają się śliczne, żółte kaczuszki. Niestety jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej…

Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą sie jego losy? O tym opowiada nasza historia.

Spektakl lalkowy, skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Grany zarówno w planie żywym jak i za pomocą kilku technik lalkowych (min. muppetów). Okraszony przepiękną muzyką ilustracyjną. Trwa ok. 40 min.

Świat dziecka to głównie świat odczuć i emocji, dlatego w naszym przedstawieniu nie pada ani jedno słowo. Do przekazu używamy uniwersalnego języka, którym jest obraz i dźwięk.

Scenariusz: Ewa Gałat

Reżyseria: Marcin Truszczyński

Scenografia: Anna Zadęcka

Muzyka: Piotr Kubiak 

Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat

Występują: Anna Zadęcka, Ewa Gałat


———————————————————————————————————————————

 

640x250 a

“WIELKA MISIOWA WYPRAWA NA KSIĘŻYC”

– to ciepła i kolorowa opowieść o małym, pluszowym Misiu, który ma bardzo trudne zadanie do wykonania. Chce uratować swoją przyjaciółkę Śnieżynkę przed roztopieniem w wiosennym słońcu. Miś wpada na pomysł, że Śnieżynkę trzeba zawieźć na Księżyc! Czy mu się to uda? Czy ktoś mu w tym pomoże? I jaki udział w tej przygodzie będą mieli Jeżyk, Chmurka i Dziadek?

Scenariusz sztuki powstał na podstawie opowiadań dzieci.

Spektakl lalkowy, skierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Okraszony przepiękną muzyką ilustracyjną. Trwa ok 35 min.

Tekst: Ewa Gałat

Reżyseria: zespołowa

Scenografia: Anna Zadęcka

Muzyka: Marcin Truszczyński

Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat

Występują: Anna Zadęcka i Ewa Gałat, głosu Dziadkowi użyczył Marcin Truszczyński

———————————————————————————————————————————

22,calineczka“CALINECZKA”

Calineczka – to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata barwnych bohaterów.

Spektakl Teatru MER.

Tekst: Ewa Gałat

Reżyseria: zespołowa

Scenografia: Anna Zadęcka

Muzyka: Marcin Truszczyński

Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat

Występują: Anna Guzik/Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Marcin Truszczyński

———————————————————————————————————————————

 

21,gerda-i-kaj

 

“GERDA I KAJ”

Klasyczna historia zostaje opowiedziana w nowy, dużo łagodniejszy i zdecydowanie bardziej dowcipny sposób, wzbogacona oryginalnymi piosenkami. Scenariusz oparty na baśni Andersena “Królowa Śniegu”.

Jest to spektakl o niezwyciężonej sile miłości, wiary i poświęcenia. Kiedy Kaja porywa zła Królowa Śniegu jego siostrzyczka Gerda nie waha się opuścić rodzinny dom i przemierzyć cały świat, aby go odnaleźć. Podczas wędrówki spotyka wiele postaci – czasem miłych i chętnych do pomocy, jak Kruk czy Renifer, czasem dziwnych – Wrona, a czasem nawet groźnych – Mała Rozbójniczka.

Czy Gerdzie uda się odnaleźć i odczarować Kaja? Jak sobie poradzi z Królową Śniegu? I co z tym wszystkim ma wspólnego Św. Mikołaj? O tym dowiecie się z naszego najnowszego przedstawienia.

Spektakl Teatru MER.

Tekst – Ewa Gałat

Reżyseria – Zespołowa

Scenografia i lalki – Katarzyna Stefaniak

Muzyka – Michał Łacny

Występują – Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński

———————————————————————————————————————————

 

20,jas-i-malgosia

 

“JAŚ I MAŁGOSIA”

Klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.

Spektakl Teatru MER.

Reżyseria: zbiorowa

Muzyka: Michał Łacny

Scenografia i lalki: Andrzej Polakowski

Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński

———————————————————————————————————————————

 

12,jacek-i-placek“JACEK I PLACEK”

To ciepła opowieść o chłopcach uciekających od codziennych obowiązków w poszukiwaniu beztroskiej krainy z marzeń. Spotkania z bobrem, pelikanem, osłem, czy kobietą na wzgórzu uczą dzieci szacunku do pracy, miłości do bliskich i tego, że “nie wszystko złoto, co się świeci”. Po powrocie do domu chętnie się uczą, pomagają matce, a przy pracy nucą: “Nie trzeba aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń!”. Przedstawienie zostało wyróżnione na festiwalu World Festival of Puppet Art Prague 2004 oraz zdobyło nagrodę główną na festiwalu ” Dziecięce Lato Teatralne ” Warszawa 2004.

Spektakl Teatru MER.

Reżyseria: Marcin Truszczyński

Scenografia: Robert Wojciechowski

Lalki i dekoracje wykonali: Robert Wojciechowski, Ewa Mróz, Marta Tomczak

Opracowanie muzyczne: Marek Cisz, Marcin Truszczyński

Występują: Ewa Gałat, Anna Guzik, Marcin Truszczyński

——————————————————————————————————————————–

“MAŁY KSIĄŻĘ”

 Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Tym razem historię z książki Antoine’a de Saint Exupery’ego, Teatr MER przenosi w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat   oczami dziecka, a za sprawą niezwy- kłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze.

Spotkanie pilota i Małego Księcia, tajemniczego przybysza z innej planety w samym sercu Sahary będzie początkiem naszej podróży w poszukiwaniu szczęścia, wiernej miłości i prawdziwej przyjaźni. Czy razem uda nam się je odnaleźć…?

Spektakl grany w planie lalkowym i żywym, urozmaicony ilustracjami muzycznymi, adresowany do widowni dziecięcej… każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Przedstawienie trwa 55 minut.

Spektakl Teatru MER.

Antoine de Saint-Exupéry

“Mały Książę”

Przekład: Jan Szwykowski
Adaptacja: Marcin Truszczyński
Reżyseria: Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński
Scenografia: Katarzyna Stefaniak
Muzyka: Marcin Truszczyński

Dekoracje i lalki wykonali: Katarzyna Stefaniak, Tomasz Rakowski i Monika Fijałkowska

Występują: Anna Maria Guzik i Marcin Truszczyński, głosu Róży użyczyła Ewa Gałat

———————————————————————————————————————————

 

11,pinokio

 

“PINOKIO”

To niezwykły pajacyk, który potrafi mówić, poruszać się i myśleć. Wyrzeźbiony z drewna przez dobrego Dżeppetto, przysparzał mu niemało kłopotów i przykrości aż w końcu opuścił go i poszedł w świat. Spotkało go tam mnóstwo nie zawsze miłych przygód, które jednak wiele go nauczyły i które z pewnością również Wam dadzą dużo do myślenia…

Spektakl grany jest w czterech technikach lalkowych, urozmaicony ilustracją muzyczną oraz piosenkami.

Spektakl Teatru MER.

Reżyseria: Marcin Truszczyński, Mieczysław Dyrda

Scenografia: Katarzyna Stefaniak

Opracowanie muzyczne: Marcin Truszczyński

Dekoracje i lalki wykonali: Katarzyna Stefaniak, Paweł Jaworski

Występują: Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński

———————————————————————————————————————————

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien