spektakle

Fundacja – ależ Gustawie! z Łodzi współpracuje z zawodowymi grupami teatralnymi, które tworzą spektakle mobilne i jeżdżą z nimi po całej Polsce.

 

Wybierz termin, podaj adres, a my przyjedziemy z przedstawieniem do Ciebie i Twoich podopiecznych.

Cena spektaklu uzależniona jest od wielu elementów (min. ilości widzów, odległości do pokonania itd.) dlatego ustalana jest indywidualnie. Przedstawienia możemy połączyć z warsztatami.

 

W sprawie szczegółów skontaktuj się z nami:

tel. 606 65 86 65

alezgustawie@gmail.com

———————————————————————————————————————————

“PARKATONIKI”

“Parkatoniki” – mobilne “skrzynki teatralne” – to zupełnie inne spojrzenie na teatr, a szczególnie relację aktor – widz. Parkatoniki w swoim kształcie i konstrukcji przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie, gdzie fotograf stawał pod tkaniną, żeby móc zrobić zdjęcie. W naszej wersji skrzynka jest odpowiednio większa i służy prezentacji mini spektakli teatralnych, etiud w konwencji teatru lalek zilustrowanych muzyką klasyczną. Najważniejsza jest bliskość widza z prezentowaną sztuką. Widz zakłada słuchawki, przez które sączy się tylko do jego uszu muzyka i dzięki którym niejako odcina się od świata zewnętrznego i przez specjalny otwór “podgląda” odgrywaną, specjalnie dla niego, etiudę. 

Motto Parkatoników – jeden aktor – jeden widz, a między nimi teatr.

W naszych etiudach nie pada ani jedno słowo, więc skierowane są do szerokiego grona widzów: dzieci i dorosłych – również obcokrajowców.

Parkatoniki – to autorski projekt Fundacji – ależ Gustawie! z Łodzi.

W zielonym Parkatoniku odgrywana jest śmieszna etiuda pt. “Kucharz” w konwencji teatru cieni. Jej bohater to kucharz, który piecze tort, ale w czynności tej nieustannie przeszkadza mu mucha. Etiudzie towarzyszy utwór “Can Can” J. Offenbacha.

W niebieskim Parkatoniku odgrywana jest etiuda pt. “Zima” w konwencji teatru lalek – marionetek sycylijskich. Ta jest bardziej wzruszająca. Akcja dzieje się w zimowej scenerii, gdzieś na osiedlu. Pomiędzy blokami i ludźmi błąka się samotny piesek. Marznie i jest głodny, próbuje zwrócić na siebie uwagę. Niestety nikt go nie zauważa. W końcu pojawia się chłopiec, który otacza pieska opieką. Etiudzie towarzyszy utwór J. Straussa “Nad pięknym modrym Dunajem”.

W pomarańczowym Parkatoniku odgrywana jest humorystyczna etiuda “Głębia” w konwencji teatru lalek. Domeną tej etiudy jest obraz, kształt, światło i dźwięk. Widz zostaje “zabrany” głęboko pod wodę, gdzie może podglądać różne ryby i inne wyjątkowe podwodne stworzenia w trakcie ich codziennych (dla nas jakże niezwykłych) działań. Etiudzie towarzyszy utwór J. Brahmsa “Taniec węgierski”.

Każda etiuda trwa ok. 4 min. Pokaz każdego Parkatonika trwa ok. 1,5 h.

Istnieje możliwość zaproszenia jednego, dwóch lub wszystkich trzech Parkatoników jednocześnie.

Dzięki swojej formule Parkatoniki idealnie nadają się jako impreza towarzysząca na różnego rodzaju festynach, zabawach, festiwalach, a także jako główne – samodzielne wydarzenie.

Więcej o nas i Parkatonikach (a także fragmenty etiud) można zobaczyć w materiale, który przygotowała o naszej fundacji TVP Kultura – w programie Nienasyceni http://vod.tvp.pl/26816852/odc-14

 

—————————————————————————————————————————–

 

 

FullSizeRender4“BRZYDKIE KACZĄTKO”

Czy można z dziećmi rozmawiać o nietolerancji? Czy można mowić o samotności i odrzuceniu? A jeśli można to od kiedy i w jaki sposób?

W Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! tworzymy przedstawienia teatralne skierowane do najmłodszej publiczności. W lekkiej i zabawnej formie dotykamy ważnych zagadnień i oswajamy trudne tematy.

Nasza najnowsza premiera to “Brzydkie kaczątko”. Jest to historia oparta na baśni H. Ch. Andersena, opowiedziana w oryginalny sposób.

Pewnego dnia, na zwykłym wiejskim podwórku, kaczą rodzinę spotyka ogromne szczęście. Z wysiadywanych jajek, jedno po drugim, wykluwają się śliczne, żółte kaczuszki. Niestety jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej…

Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą sie jego losy? O tym opowiada nasza historia.

Spektakl lalkowy, skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Grany zarówno w planie żywym jak i za pomocą kilku technik lalkowych (min. muppetów). Okraszony przepiękną muzyką ilustracyjną. Trwa ok. 40 min.

Świat dziecka to głównie świat odczuć i emocji, dlatego w naszym przedstawieniu nie pada ani jedno słowo. Do przekazu używamy uniwersalnego języka, którym jest obraz i dźwięk.

Scenariusz: Ewa Gałat

Reżyseria: Marcin Truszczyński

Scenografia: Anna Zadęcka

Muzyka: Piotr Kubiak 

Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat

Występują: Anna Zadęcka, Ewa Gałat


———————————————————————————————————————————

 

640x250 a

“WIELKA MISIOWA WYPRAWA NA KSIĘŻYC”

– to ciepła i kolorowa opowieść o małym, pluszowym Misiu, który ma bardzo trudne zadanie do wykonania. Chce uratować swoją przyjaciółkę Śnieżynkę przed roztopieniem w wiosennym słońcu. Miś wpada na pomysł, że Śnieżynkę trzeba zawieźć na Księżyc! Czy mu się to uda? Czy ktoś mu w tym pomoże? I jaki udział w tej przygodzie będą mieli Jeżyk, Chmurka i Dziadek?

Scenariusz sztuki powstał na podstawie opowiadań dzieci.

Spektakl lalkowy, skierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Okraszony przepiękną muzyką ilustracyjną. Trwa ok 35 min.

Tekst: Ewa Gałat

Reżyseria: zespołowa

Scenografia: Anna Zadęcka

Muzyka: Marcin Truszczyński

Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat

Występują: Anna Zadęcka i Ewa Gałat, głosu Dziadkowi użyczył Marcin Truszczyński

———————————————————————————————————————————

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien