Plastyka

– poniżej propozycja zajęć dla grup zorganizowanych.

Dla każdego klienta przygotowujemy osobną ofertę odpowiadającą jego oczekiwaniom.

 

Wszystkie warsztaty mogą być prowadzone jako cykl zajęć lub jako jednorazowy warsztat. Poziom trudności warsztatu jest dostosowywany do wieku uczestników.

Liczba uczestników – do 20 osób, czas trwania – ok 1,5 h.

 

W sprawie szczegółów skontaktuj się z nami:

tel. 606 66 30 18

alezgustawie@gmail.com

———————————————————————————————————————————

SKARPECIAKI

Warsztaty twórczo – recyklingowe.

Jak zrobić niepowtarzalny prezent dla przyjaciela. Warsztaty są odpowiedzią na to pytanie.

Dzieci uczą się za pomocą prostych sposobów zrobić maskotkę ze skarpetki. Wybieramy swój ulubiony kolor skarpetki i do dzieła!

Każdy z nas chciał czasami być kimś innym. Skarpetka też miewa takie marzenia. Na warsztatach postaramy się spełnić marzenia skarpetki, żeby mogła stać się kimś wyjątkowym. Przyjrzymy się skarpecie i odkryjemy jej pragnienia o byciu kimś innym. Może zechce zostać księżniczką z długimi włosami, może smokiem który porywa skarpetową księżniczkę… a wtedy na skarpetowym koniu przybędzie rycerz Skarpeta, uwolni księżniczkę i będą żyli długo i szczęśliwie na półce w dziecięcym pokoju.

ok2-1

———————————————————————————————————————————

 

MAGNESIAKI

Lodówka może być idealnym miejscem do zabawy.

Magnesy będące promocyjnymi gadżetami są wszędzie. Wiszą na drzwiach lodówek w niemal każdym domu. A gdyby tak mieć własne magnesiaki? Własnych mieszkańców lodówki, którymi można się godzinami bawić?

Stworzenie ich nie jest takie trudne.

Na warsztatach stworzymy magnesowy świat, zbudujemy magnesowe ludziki, ich domy, pojazdy…. Wszystko co tylko powstanie w dziecięcej wyobraźni.

———————————————————————————————————————————

 

OKO NA MAROKO

Warsztaty plastyczne podczas których dzieci poznają zasady działania kalejdoskopu i zbudują swój własny. Podczas zajęć spróbujemy przekonać dzieci, że samodzielnie zrobione zabawki dają więcej radości i satysfakcji niż te kupowane w sklepach.

Nowy-3

 fot. R.Danieluk/MPW

———————————————————————————————————————————

 

ZACZAROWANE DŁONIE

Warsztat polega na odciskaniu pomalowanych dłoni na płycie.

Lubimy splatać dłonie próbując przedstawiać różne dziwne kształty.

Pierwszy etap warsztatu polega na rozmowie z dziećmi o tym, co mogą przedstawiać nasze dłonie. Splatamy się, rozmawiamy o teatrzyku cieni.

Następnie każde dziecko wybiera sobie swój ulubiony kształt. Młodsze dzieci wybierają kolor farb i odciskają ręce na wcześniej przygotowanych i pomalowanych płytach lub kartonach.

ok2

Warsztat dla starszych dzieci polega na robieniu odcisków trójwymiarowych – odciskaniu dłoni – metoda opaski gipsowej.

Każde dziecko wybiera sobie swój ulubiony kształt. Dzieci dobierają się w pary i nawzajem odciskają sobie dłonie za pomocą opaski gipsowej. Przydatne są tu suszarki do włosów, którymi przyspiesza się proces schnięcia odcisków. Każda para dostaje jedną. Kiedy już dłonie są odciśnięte rozkładamy płyty, które dzieci mogą dowolnie pomalować. Jest to tło całej pracy.

Nakładają swoje odciski, i przyklejają na płycie.

ok1

———————————————————————————————————————————

 

STEMPELKI

Każdy ma swój ulubiony kształt, lub rzecz, która go charakteryzuje. Warsztaty polegają na stworzeniu niepowtarzalnego wzoru, którym można np. oznaczyć list zamiast podpisu. Jest to stworzenie swojego własnego logo.

W pierwszym etapie rozmawiamy na temat ulubionych kształtów, np. z bajek lub filmów. A może ktoś często rysuje sobie swój wymyślony kształt. Zastanawiamy się wspólnie, co to jest logo i próbujemy razem zdefiniować to pojęcie.

Zajęcia różnią się w zależności od wieku uczestników:

dla młodszych – materiały potrzebne do warsztatów to ziemniaki i nieostre dłutka do rzeźbienia. Wycinamy kształt w ziemniaku i stemplujemy kartki. Na zajęciach można wykonać wiele takich stempli.

dla starszych – materiały potrzebne do warsztatów to linoleum i dłutka do rzeźbienia. Dzieci rysują kształt na kartce. Jest to etap błędów i poprawek. Można narysować kilka takich kształtów. Następnie za pomocą kalki odbijamy go na linoleum. Za pomocą dłutek wycinamy kształt. Następnie odciskamy gotowe logo na kartce.

———————————————————————————————————————————

 

STROJENIE MIN

Warsztat polega na odciskaniu twarzy za pomocą opaski gipsowej.

Każde dziecko lubi przeglądać się w lustrze, badać swoją twarz. Udaje, że jest kimś innym lub “stroi miny” w zależności od nastroju. Miny można fotografować, umieszczać w ramkach, podziwiać lub śmiać się z nich. Warsztaty z odciskania twarzy dają możliwość stanięcia obok. Obok swojej twarzy, swojego nastroju. Maskę można dotknąć, obejrzeć z każdej strony.

Warsztat daje dzieciom wiele radości. Umożliwia pracę w zespole (dzieci pracują parami). Maskę ze swoja miną każde dziecko może dowolnie pomalować i zabrać do domu.

———————————————————————————————————————————

 

ODLEJ KAWAŁEK SIEBIE

Warsztaty polegają na stworzeniu rzeźby siebie samego. Wybieramy sobie część ciała, którą lubimy lub taką, którą chcielibyśmy komuś podarować. Może być to grymas twarzy, stopa, lub dłoń. Odciskamy metodą bandaża gipsowego, następnie rozrabiamy gips w miskach i lejemy do przygotowanej formy. Warsztat trwa przez co najmniej 2 spotkania.

IMG_0014

———————————————————————————————————————————

RZEŹBA/PŁASKORZEŹBA W GLINIE

Płaskorzeźba – 3 spotkania

Materiały potrzebne do warsztatów to deseczki i glina. Warsztaty mogą odnieść się do konkretnego tematu przedstawionego wcześniej przez nauczyciela bądź opiekuna grupy. Rozmawiamy o danym problemie. Jeśli tematem zajęć będą święta Bożego Narodzenia, z gliny możemy wyrzeźbić np. szopkę, świecznik, bądź ozdobę na stół. Gotowe rzeźby zalewamy gipsem.

Następne zajęcia polegają na wyjęciu gliny z formy i ponownym zalaniu jej gipsem.

Kolejne zajęcia to wyjęcie gipsowej płaskorzeźby z formy, impregnowanie bądź malowanie.

Rzeźba – 1 spotkanie

Zajęcia odbywają się analogicznie do pracy nad płaskorzeźbą. Różnica polega na tym, że nie odlewamy glinianych form.

Warsztaty rozwijają wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dają możliwość wyniesienia z zajęć swoich własnych dzieł sztuki.

———————————————————————————————————————————

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien