Agnes Greinert

W naszej ofercie pięć tematycznych koncertów artystki:

Czekam na jutro
Agnes de Buenos Aires
Pamiętasz była jesień
Pod dachami Paryża
Małe kina

 

f4Agnieszka Greinert – ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec i II stopnia w klasie wokalu. W latach 1991-1995 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale aktorskim. W 1993 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otrzymała wyróżnienie z rąk samego prof. Aleksandra Bardiniego. W 1996 roku została laureatką I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, a w 1999 roku – również I Nagrody na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W 2002 r. otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Estrady w Warszawie.

Pracę sceniczną rozpoczęła już na 3cim roku studiów. Zadebiutowała w muzycznym spektaklu “Brel” na scenie Teatru Nowego w Łodzi, z którym związała się na kilka lat. Spośród licznych ról teatralnych najważniejszą stała się rola Małgorzaty w “Mistrzu i Małgorzacie” w reż. M. Marczewskiego (premiera 2003).

Dwa lata po ukończeniu studiów zaproszono Agnieszkę do udziału w musicalu “Siostrunie” D. Gogginsa w Teatrze Muzycznym w Łodzi z którym współpracuje do dnia dzisiejszego, łącząc swoje muzyczne i teatralne pasje. Można ją zobaczyć w roli Cajtl w legendarnym “Skrzypku na dachu” (granym od 1999), jak i w musicalu “Wonderfull Town” L. Bernsteina (premiera 2011), gdzie prócz śpiewu i aktorstwa pochwalić się może swoim talentem tanecznym.

Ma również na swoim koncie współpracę z Teatrem w Radomiu (2000,2001), i z Gliwickim Teatrem Muzycznym (2004), gdzie zagrała w musicalu “Grają naszą piosenkę” Marvina Hamlischa, w reż. Jacka Chmielnika główną role Soni Walsk.

Z dużą sympatią wspomina Agnieszka współpracę z Teatrem Arlekin w Łodzi (teatrem dla dzieci). Być może to ulubienie pracy dla młodszych teatromanów spowodowało, że choć onieśmielona z dużą radością przyjęła zaproszenie Jerzego Zelnika do wzięcia udziału w nagraniu “Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. Zachęcona tą współpracą do pracy lektorskiej, nagrała już w pojedynkę “Bajki terapeutyczne” M. Molickiej.

agnieszka2Od roku 1997 jest wykładowcą łódzkiej Filmówki, gdzie prowadzi zajęcia z piosenki z przyszłymi aktorami. Wieloletnie doświadczenie pedagogiczne zaowocowało w roku 2009 stworzeniem muzycznego spektaklu dyplomowego “Longplay” wg własnego scenariusza i w swojej reżyserii.

 Rok 2010 okazał się bardzo przełomowym w życiu artystki. Poza pomyślnie obronionym doktoratem na PWSTvF i T, przygotowała na małej scenie Teatru Nowego w Łodzi recital “Jazzowo-kolorowo”. Projekt ten był o tyle wyjątkowy, że zapoczątkował stałą współpracę z muzykami: Marcinem Janiszewskim, Wojtkiem Lipińskim, Marcinem Fidosem i Radkiem Bolewskim, z którymi obecnie nagrała materiał muzyczny na pierwszą autorską płytę.

W czerwcu tego roku materiał ten został zaprezentowany na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi w recitalu CZEKAM NA JUTRO. Taki też tytuł nosi płyta artystki, która właśnie została wydana.

W naszej ofercie pięć tematycznych koncertów artystki:

Czekam na jutro
Agnes de Buenos Aires
Pamiętasz była jesień
Pod dachami Paryża
Małe kina

 

W sprawie organizacji koncertu skontaktuj się z nami:

tel. 606 66 30 18

alezgustawie@gmail.com

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien